KIM | Biography

2. dubna 2018 v 1:38

kim kardashian

Kim Kardashian (provdaná Kimberly Kardashian West, rodným jménem Kimberly Noel Kardashian, narozena 21. října 1980, Los Angeles) je americká televizní osobnost, modelka a podnikatelka arménského původu, manželka rappera Kanye Westa.
Roku 2008 se Kim Kardashian, stala na vyhledávači Googlu nejvyhledávanější celebritou v USA, kterou až do té doby byla zpěvačka Britney Spears.
Stala se tváří firmy Bongo Jeans a připravila vlastní značku parfému. Dále se pokoušela prorazit i ve filmu, ovšem vysloužila si za to několik nominací na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon.
Slávu vždy přiživovala vztahy se slavnými muži, jež často končily rychlým rozvodem. Vrchol přišel roku 2012, když se stala přítelkyní slavného rappera Kanyeho Westa. V roce 2013 mu porodila dceru North. Roku 2014 se pak pár vzal v italské Florencii a o rok později, 5. prosince 2015, se narodil syn Saint West. 15.ledna 2018 ji náhradní matka porodila dceru Chicago West.


early life

Vyrůstala v bohaté čtvrti Los Angeles, Beverly Hills, neboť její otec, Robert Kardashian byl zakladatel firmy Movie Tunes, Inc a slavný právník (mimo jiné obhajoval hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona, svého osobního přítele). Její přítelkyní z dětství byla Paris Hiltonová, k níž je Kardashianová, jakožto typ celebrity, často přirovnávána.
V mládí pracovala v otcově firmě, poté se chtěla prosadit jako herečka, to se ale nezdařilo. Roku 2006 se vrátila k byznysu a otevřela si se svými dvěma sestrami butik a módní podnik D-A-S-H, ve městě Calabasas. V roce 2007 se na veřejnost dostalo její soukromé erotické video, které natočila společně se svým tehdejším přítelem Rayem J. Společnost Vivid Entertainment za nahrávku zaplatila milion dolarů a začala jí prodávat pod názvem Kim Kardashian Superstar. Kim firmu zažalovala a vysoudila pětimilionové odškodné. Její nahrávka jí získala status celebrity a televizní společnost E! Network nabídla Kim vlastní pořad, reality show zachycující její život a život její rodiny (sestry Kourtney a Khloé, bratr Robert, matka Kris Jenner, nevlastní otec a olympijský medailista Bruce Jenner a jejich dcer Kendall a Kylie). Pořad se jmenoval Keeping Up with the Kardashians a zaznamenal úspěch. Následně nafotila i erotické snímky pro časopis Playboy.

video game

V červnu 2014 vydala Kim mobilní hru pro iPhone a Android, která se jmenovala Kim Kardashian: Hollywood. Cílem hry je stát se hollywoodskou hvězdou. Hra podporuje 'a free to play' model, což znamená, že hra je zdarma ke stažení, ale poplatky za herní položky. Hra byla hitem a vydělala za první pět dnů vydání 1,6 milionu dolarů. V červenci vývojář hry Glu Mobile oznámil, že hra byla pátá nejvyšší výdělečná hra v App Store v Apple.

children

► North West je první dítě Kim Kardashian a jejího manžela Kanye West. Narodila se 15. června 2013.
► Saint West je první syn a druhé dítě Kim a Kanyeho. Narodil se 5. prosince 2015.
Chicago West je druhá dcera a třetí dítě Kim a Kanyeho. Narodila se 15. ledna 2018.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama